Дослідження Uklon: як українські регіони повертаються до життя

Український онлайн-сервіс виклику авто розглянув, як відновлюється життя українців крізь поїздки з Uklon. Спеціалісти опрацювали масив даних, щоб проаналізувати, у яких містах помітно простежується позитивна динаміка росту пасажирських перевезень. А також дослідили як відбувається міграція всередині країни за весь час від початку повномасштабної війни.

У дослідженні команда української ІТ-компанії Uklon, розробник однойменного сервісу виклику авто, аналізувала параметри використання застосунку у період “до 24 лютого” і до травня включно. 

Під час аналізу активності користувачів-пасажирів виявили, що серед міст центральної, північної та східної України найбільше відносно довоєнного періоду відновилися Кропивницький (93% активності користувачів відносно періоду до повномасштабної війни), Чернігів (82%), Черкаси (76%), Кам´янське (76%) та Дніпро (75%).

Чернігів продемонстрував активне відновлення у 59,2 раза від початку повномасштабної агресії рф. Внаслідок російської окупації на Чернігівщині кількість виконаних поїздок у березні зменшилася. Уже з середини квітня динаміка росту почала набирати обертів та збільшилася на 82 відсоткові пункти станом на кінець травня.

Загальна картина відновлення життя в містах демонструє, що центральна Україна помітно випереджає південь та схід у звʼязку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію нашої країни. Uklon розібрав як змінювалася динаміка росту користування сервісом від початку війни до кінця травня.   

  • Кропивницький має приріст у 7 разів – на 79 в.п.; 
  • у Києві приріст у 6 разів – на 40 в.п.;
  • Харків має приріст у 4 рази – на 14 в.п.;
  • у Миколаєві приріст у 3 рази – на 25 в.п.  

За даними, сформованими на основі досліджень використання райдерського застосунку Uklon, протягом першого місяця війни українці найчастіше виїжджали з Києва (59%), Харкова (11%) та Дніпра (5%). У той самий час значна частка людей здійснила переїзд у західний регіон України, обравши Львів (36%), Чернівці (6%) та Івано-Франківськ (6%). 

Міграція всередині країни змінюється залежно від наявності бойових дій у регіонах. Помітно, що у травні українці здебільшого залишали західну Україну – Львів (25%), Івано-Франківськ (7%), а також Київ 

(12%) та динамічно переміщувалися у Київ (59%), Львів (8%) та Дніпро (5%). Зазначені попередньо відсоткові показники визначені від загальної кількості внутрішньо переміщених користувачів сервісу.

 

Життя у Києві

 

Рівень активності використання застосунку від початку повномасштабного вторгнення до кінця травня збільшилася у 6 разів (на 40%). 

У березні найбільша частка людей, що виїжджала, була зі столиці та становила 59% від загальної кількості мігруючих. Протягом наступних місяців Київ займав провідні позиції серед міст, звідки виїжджали українці: квітень (17%), травень (12%). Тож помітно, як кількість тих, хто залишає місто – зменшується.

Виїзд людей зі столиці станом на березень та кінець травня позначаються також у зменшенні частки поїздок до Центрального залізничного вокзалу – з 9% до 2%.

Про повернення українців до столиці свідчить і те, що наприкінці травня частка міграцій до Києва становила 59%, у той час, як у березні ці показники були фактично у 11 разів меншими. 

 

Your cookie preferences have been saved. To change your preferences at any time, see our cookies policy or visit the link in the page footer.