close

Українську мову все частіше обирають для користування за замовчуванням – дослідження

За даними українського онлайн-сервісу виклику авто Uklon, який об’єднує десятки тисяч водіїв та які разом виконують більш ніж 2 млн поїздок на місяць, з лютого по грудень частка активних користувачів, які обрали українську мову за замовчуванням в налаштуваннях застосунку, збільшилась майже на 80%.

Найбільше українська мова зросла в березні-квітні (в середньому на 2,9 відсоткових пункти по відношенню до попереднього місяця) та у липні (на 2,4 в.п.). Саме у липні сервіс провів комунікацію та мотивував користувачів переходити в налаштуваннях на українську мову.

У липні 2022 року, після комунікації від Uklon, 22% користувачів обрали для себе українську мову

Найбільш українізованими містами (за часткою таких користувачів станом на грудень) стали Тернопіль (майже 84% користувачів обирають саме українську сову як основну в застосунку),  Луцьк (80%), Рівне (77%). 

А найкращу динаміку з міст за останні 9 місяців показувати Кам’янське (кількість користувачів з українською мовою в застосунку зросла в 3,5 рази), Кривий Ріг (в 3 рази) та Запоріжжя (також в 3 рази).

Що стосується Uklon Driver, то з лютого по листопад частка водіїв, які користуються українською, збільшилась в 2 рази. В оцінці брали участь саме користувачі Android, де присутні відповідні дані.

“Ми бачимо, що все більше користувачів свідомо обирають саме українську мову. Люди ще більше закохуються в українську та відчуваються неприпустимість розмовляти та користуватись російською, яка стала синонімом мови ворожнечі. Це не тільки про розбудову спільної культури, це й про безпеку наших міст, нашого життя”, – зазначають в компанії.

Uklon – це український онлайн-сервіс виклику авто. Від першого дня війни компанія спрямувала наявні ресурси для допомоги захисникам і захисницям на передовій, запустила окремий клас #UklonВолонтер, який допомагає з транспортом волонтерам і працівникам критично важливої інфраструктури міста. У травні 2022 року компанія оголосила про запуск франшизи, адже переконана, що український бренд Uklon готовий створювати свою міжнародну історію. З 2014 року Uklon є постійним партнером БФ “Повернись живим”, а з листопада 2022 року компанія щомісячно надає операційну підтримку БФ Сергія Притули.